Odstranění pigmentových skvrn

Máte pigmentové skvrny po sluníčku, po těhotenství nebo popřípadě stařecké skvrny, které Vám přidávají zbytečné roky? Teď je ideální období na odstranění skvrn (obličej, dekolt, ruce…)

 

Pigmentové skvrny

Krásná pleť je pletí barevně komponovanou bez nežádoucích pigmentových skvrn, především na obličeji, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Pleť barevně vyhlazená zbavená pigmentových skvrn dostává mladistvý vzhled.

Pro širokou škálu možných zákroků je IPL používáno i k terapii barevných nerovností pokožky a pigmentových skvrn. Náš kosmetický salon nabízí odstranění pigmentových skvrn vysoce kvalitním IPL Exilite, s jehož parametry zkušená terapeutka dokáže vždy nastavit optimální intenzitu pro potřeby klienta, pomocí filtrů ovlivňuje hloubku prostupu pulsního světla do epidermis.

Jak pigmentová skvrna vzniká?

Při vzniku pigmentové skvrny dochází k nahromadění melaninu v určité oblasti, čímž pak dochází k barevným nerovnostem pleti. Odstranění pigmentových skvrn funguje na stejném principu jako odstranění chloupků. Světelný puls je pohlcen barvivem melaninem obsaženým v pigmentové skvrně. Tkáň pigmentové skvrny je takto krátkodobě zahřáta na teplotu okolo 60 stupňů a zničena. Pomocí IPL lze efektivně odstranit pigmentové skvrny hlavně v epidermis.

Těsně po aplikaci je normální, že se pigmentové skvrny tmavě zabarví. Tkáň pigmentové skvrny byla sice zničena, nicméně stále se nachází na stejném místě ve svrchní vrstvě pokožky. Tato vrstva pokožky se neustále přirozeně obnovuje a během 2-3 týdnů vytlačí mrtvou tkáň na povrch.