Přístroj Exilite | kontraindikace

Intenzivní pulzní světlo neboli IPL

je metoda, která díky své všestrannosti pomáhá při odstraňovaní nechtěného ochlupení, rejuvenaci pokožky, odstraňování pigmentových skvrn či rozšířených žilek. Jde o jedinečnou metodu, která je díky novým technologiím bezbolestná, nevyžaduje dlouhou dobu hojení a disponuje jednoduchým ovládáním.

Chloupky se v současné době dají odstranit různými depilačními metodami. Často se ale setkáváme s alergickými reakcemi na krémy, bolestivostí při odstraňování chloupků voskem, narušení vrchní vrstvy pokožky při holení žiletkou, případné zarudnutí a zanícení oholeného chloupku. Finanční náročnost depilace může být srovnatelná s epilačními metodami odstraňování chloupků prováděnými v kosmetických salonech. Odstranění chloupků depilací totiž provádíme několikrát týdně nebo měsíčně, zatímco odstranění chloupků epilačními přístroji absolvujeme jen několikrát za život. Při epilaci totiž dochází k trvalému odstranění chloupků.

Princip IPL

Podstatou epilace IPL je selektivní fototermolýza, tedy selektivní pohlcení světelné energie a její následná přeměna na teplo v cílové tkáni, aniž by se poškodila okolní tkáň. Epilace IPL umožňuje zničení buňky vlasového váčku pomocí rozehřátí. Chloupek následně odpadne.

Melanocyty jsou buňky, které produkují látku melanin. Ten se ukládá v bazální vrstvě kůže, vlasech a chlupech. Koncentrace melaninu určuje pigmentové zabarvení kůže a také barvu vlasů a chlupů. Koncentrace melaninu je podmíněna četností osvětlení části těla (vyskytuje se tedy více v obličeji či na rukách).Vlasový folikul je část vlasu zapuštěná do části epidermis. Právě tato část vlasu je zacílena při IPL.

IPL působí jen na chloupky, které jsou v době aktivního růstu (tzv. anagen). Proto je zapotřebí fotoepilaci několikrát opakovat, aby byly odstraněny i chloupky, které v době prvního ošetření byly v klidové fázi růstu.

 

Náš kosmetický salon Vám nabízí ošetření přístrojem Exilite od firmy BTL. Firma BTL zdravotnická technika,a.s. Vynikajících výsledků dosahuje EXILITE především díky principu takzvané fotorecyklace. Tato technologie je založena na zpětném odrazu rozptýlených paprsků na speciálním zlatém zrcádku za xenonovou výbojkou. Další výhodou přístroje je vysoká frekvence opakování pulzů, která je nastavitelná až na 3 Hz, takže i větší tělesné plochy jako například záda, nebo nohy mohou být ošetřeny do 20-ti minut. Neméně důležitou předností je tzv. multipulzní režim, který umožňuje dodat do pokožky více energie pro zdokonalení dosažení konečného efektu.. je česká společnost, která vyvíjí a vyrábí přístroje pro fyzikální terapii (elektroléčba, ultrazvuk, laser,..), pneumologii, kardiologii, estetickou medicínu aj. Jde o firmu, která má téměř dvacetiletou historii, silné zázemí a především kvalitu. Přístroj Exilite je tedy ČESKÝ přístroj, nikoliv např. čínský, který můžete v mnoha salonech v současné době často najít. 

Přístroj Exilite je i odbornou společností hodnocen jako jeden z nejkvalitnějších přístrojů k odstraňování chloupků v současnosti (viz. článek v časopise Zdraví).

Jakékoliv ošetření pulzním světlem je vždy doprovázeno mírným zarudnutím. Náš přístroj nabízí podporu hojení po aplikaci s využitím principu netepelného účinku LED modulovaného světla. Tato vědecky ověřená metoda urychluje vymizení zarudnutí a podporuje hojení pokožky po aplikaci. Tento aplikátor díky svému účinku nejen hojí, ale zároveň vyhlazuje vrásky.

 Distribuce světelné energie na krystalu EXILITE (tzv. systém obdélníkových pulzů) zaručuje rovnoměrné rozložení energie na ploše krystalu. Toto je důležité kvůli účinku na pokožku a výsledkům terapie.

Kontraindikace

Nedoporučujeme ošetření v těchto případech:

 • těhotenství, šestinedělí
 • poruchy krevní srážlivosti krve
 • epilepsie se záchvaty vyvolanými světelným zábleskem
 • tvorba keloidů v anamnéze (není možné ošetření jen v oblasti keloidu)
 • otevřená rána v ošetřované oblasti, herpes, akutní
  zánětlivá ložiska
 • aplikace v místě jizvy po zhoubném nádoru
 • kardiostimulátor
 • užívání léků způsobující fotocitlivost (léky, při kterých je zakázáno chodit na slunce)
 • těžká dekompenzovaná cukrovka
 • hormonální nerovnováha
 • užívání antibiotik
 • výrazně podrážděná kůže bezprostředně po slunění
 • onemocnění oční sítnice
 • vážné choroby kůže a podkožního vaziva (doporučujeme konzultaci s lékařem)