Odstranění pigmentových skvrn a žilek

Pigmentové skvrny

Krásná pleť je pletí barevně komponovanou bez nežádoucích pigmentových skvrn, především na obličeji, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Pleť barevně vyhlazená zbavená pigmentových skvrn dostává mladistvý vzhled.

Pro širokou škálu možných zákroků je IPL používáno i k terapii barevných nerovností pokožky a pigmentových skvrn. Náš kosmetický salon nabízí odstranění pigmentových skvrn vysoce kvalitním IPL Exilite, s jehož parametry zkušená terapeutka dokáže vždy nastavit optimální intenzitu pro potřeby klienta, pomocí filtrů ovlivňuje hloubku prostupu pulsního světla do epidermis.

Jak pigmentová skvrna vzniká?

Při vzniku pigmentové skvrny dochází k nahromadění melaninu v určité oblasti, čímž pak dochází k barevným nerovnostem pleti. Odstranění pigmentových skvrn funguje na stejném principu jako odstranění chloupků. Světelný puls je pohlcen barvivem melaninem obsaženým v pigmentové skvrně. Tkáň pigmentové skvrny je takto krátkodobě zahřáta na teplotu okolo 60 stupňů a zničena. Pomocí IPL lze efektivně odstranit pigmentové skvrny hlavně v epidermis.

Těsně po aplikaci je normální, že se pigmentové skvrny tmavě zabarví. Tkáň pigmentové skvrny byla sice zničena, nicméně stále se nachází na stejném místě ve svrchní vrstvě pokožky. Tato vrstva pokožky se neustále přirozeně obnovuje a během 2-3 týdnů vytlačí mrtvou tkáň na povrch.

Rozšířené žilky

Rozšířené žilky v obličeji, na dolních končetinách i kdekoli jinde na těle… Tento neestetický kosmetický defekt pleti, jež je zároveň přirozeným procesem, lze pomocí IPL světla úspěšně odstranit. Náš kosmetický salon odstranění žilek také nabízí.

Co se dějě v průběhu ošetření?

Paprsek IPL cíleně reaguje s červeným krevním barvivem (hemoglobinem), světlo absorbované hemoglobinem je transformováno a stává se tepelnou energií, čímž dochází k efektivnímu vypálení endoteliálních stěn kapilár. IPL tedy za vzniku tepla způsobuje zánik nežádoucích cévek, které se poté vstřebají.

Doporučení pro ošetření pigmentových skvrn a žilek:

Po dobu ošetření nenavštěvujte solárium a neopalujte se. Snižujete tím riziko podráždění pokožky a zvyšujete efektivitu ošetření. Důležité je po ošetření používat krémy s vysokým UV. Odstranění pigmentových skvrn provádíme v zimním období, v létě se toto ošetření nedoporučuje.

Nabízíme také rejuvenaci (omlazení) pleti.