Po, St: 9 – 21h     Út, Čt, Pá: 9 – 16h     So: dle domluvy

Mayanne Trvalá depilace

Fotoepilace neboli odstranění chloupků pulzním světlem (IPL) je jedna z nejúčinnějších epilačních metod. Touto metodou se dají odstraňovat chloupky z téměř jakékoliv oblasti na těle. Epilace představuje hloubkové odstranění chloupků s dlouhodobým nebo trvalým efektem. Chloupky se odstraňují i s kořínky a při opakované epilaci dojde k tomu, že již nové neporostou. Jedná se o velice rychlou a bezbolestnou metodu.

Náš přístroj Exilite má vnitřní vodní chlazení až do minus 10° C, čímž omezuje nepříjemné pocity na minimum.

Přístroj Exilite je i odbornou společností hodnocen jako jeden z nejkvalitnějších přístrojů k odstraňování chloupků v současnosti (viz. článek v časopise Zdraví).


Specifika ošetření v našem salonu jsou:

BEZBOLESTNOST – Metoda je neinvazivní, nevyžaduje anestezii, je opravdu bezbolestná

RYCHLOST – Ošetření trvá od 5 do 30 minut v závislosti na lokalitě a velikosti ošetřené plochy

BEZ OMEZENÍ – Ihned po ošetření je možné odejít a věnovat se svým aktivitám. Vyjímečně vzniká lehké zarudnutí, které během několika hodin zmizí. Lze provádět celoročně na partiích, které nejsou vystaveny slunečnímu záření

BEZPEČNOST – Na kůži nevznikají nežádoucí projevy. Oči jsou při zákroku chráněny speciálními brýlemi

UNIVERZÁLNOST – Metoda je vhodná pro ženy i muže v jakémkoliv věku


Způsob ošetření:
Prvním krokem je zjištění Vašeho fototypu, podle kterého na přístroji nastavíme ideální intenzitu nejvhodnější pro Vaši pleť. Na kůži ošetřované partie naneseme chladivý gel. Aplikátor vysílá na kůži světelný záblesk, pigment v kořínku toto světlo pohltí, pulzní světlo se přemění na teplo a tak dojde k porušení cibulky chloupku. Je-li vlasový váček porušen úplně, chloupek vypadne a další na stejném místě již nevyroste. Tato metoda funguje jen na chloupky, které jsou v aktivní fázi svého růstu, proto je zapotřebí fotoepilaci několikrát opakovat, aby byly odstraněny i chloupky, které v době prvního ošetření byly v klidové fázi růstu. Doporučený počet opakování je individuální, obvykle 4 – 8 (v závislosti na barvě a typu chloupku) v odstupu 4 až 6 týdnů. Ošetření je velice rychlé; záleží na velikosti oblasti, kterou chceme metodou IPL epilovat, ale většinou je provedeno během 5 – 30 minut.

Doporučení:
Čtyři týdny před ošetřením chloupky nevytrhávejte, jen holte. Dva až čtyři dny před ošetřením si chloupky oholte. Ideální je, když jsou ošetřované chloupky dlouhé cca 2mm. Čerstvě oholenou oblast epilovat nelze. V den ošetření nepoužívejte na danou oblast deodoranty ani krémy. Po dobu 14 dní před ošetřením není vhodná návštěva solária (z důvodu nežádoucí pigmentace), stejně tak aktivní opalování v době 4 dny před a po ošetření. Epilace v letních měsících je při dodržení daných podmínek určitě možná; podmínkou je, že chloupek musí být tmavší než okolní kůže.

Rozdíl mezi pojmy epilace a depilace
U depilace jde o povrchové odstranění chloupků, což znamená, že dochází pouze k odstranění chloupků nad kůží, tedy bez jejich kořínků. Odstranění chloupků depilací je tedy nutné po několika dnech opakovat. Výsledný efekt hladké pokožky je velice krátkodobý. Někdo musí odstraňovat chloupky již druhý den. Výhodou tohoto způsobu depilace jsou nižší jednorázové náklady na jedno oholení. Pokud však zvážíme to, že depilaci opakujeme několikrát týdně nebo měsíčně, finanční náročnost je pak srovnatelná s odstraňováním chloupků epilací, která se provádí v kosmetických salónech.

Epilace představuje hloubkové odstranění chloupků s dlouhodobým nebo trvalým efektem. Při epilaci se odstraňují chloupky i s kořínky, a proto je nutné ji podstupovat méně často. Při opakované epilaci dojde k tomu, že již nové chloupky neporostou, a tudíž nebude zapotřebí s nechtěnými chloupky již dále bojovat.